
B R Ai350
Price: 10000.00 INR / Piece
(10000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Power Factor | 0.95 |
| Humidity % | 90% RH |
| Surface Finish | Powder Coated |
| Feature | Corrosion Resistant |
| Operating Temperature | -10AdegC to 60AdegC |
| Efficiency | 98% |
| Connector Type | Copper |
| Shape | Rectangular |
| IP Rating | IP65 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Overheating Protection | YES |
| Color | Grey |
| Insulation Material | PVC |
| Product Type | Busbar Trunking System |
| Application | Industrial Automation |
| Protection Level | IP65 |
| Frequency (MHz) | 50 Hz |
| Rated Voltage | 220 V |
| Energy Consumption | Low |
| Output Type | AC Output |
| Dimension (L*W*H) | 350x100x80 mm |
| Weight | 2.5 kg |
| Phase | Single Phase |
| Input Voltage | 220 V |
| Size | Standard |
| Material | ABS Plastic |
| Connection Type | Screw Type |
| No Of Poles | 3 Poles |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD), Days after Acceptance (DA), Delivery Point (DP), Letter of Credit (L/C), Letter of Credit at Sight (Sight L/C), Western Union, Paypal, Others, Cash Against Delivery (CAD), Telegraphic Transfer (T/T), Cash in Advance (CID), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 100 Per Day |
| Delivery Time | 1 Hours |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Packaging Details | AS PER CUSTOMER |
| Main Export Market(s) | Australia, Eastern Europe, Middle East, Central America, South America, Asia, Western Europe, North America, Africa |
| Main Domestic Market | All India |
| Certifications | B&R AI350 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Stock Quantity | 35 |
| Price Type | fixed |
| Color | Grey |
| Packsize | 1 |
| Price | 10000.00 INR (Approx.) |
| Brand Name | B&R AI350 |
| Returnable | No |
| Moq | 1 |
| Product Unit | 15 Piece/Pieces |
| Mop | 1 |
| Currency | INR |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
WE MAINLY DEAL WITH USED MATERIAL OF ALL MAKE, LIKE - SERVO DRIVE, SERVO MOTOR, CNC CONTROLLER, PLC, HMI, AC DRIVE, DC DRIVE, SMPS,SERVO DRIVE REPAIRING SERVICE, AC DRIVE REPARING SERVICE, ALL INDUSTRIAL DISCONTINUED PRODUCTS.
Business Type
Exporter, Importer, Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company, Wholesaler, Retailer, Dealer
Employee Count
8
Establishment
2013
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24ECXPP8360K1ZN
Payment Mode
Cash Advance (CA)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24ECXPP8360K1ZN
Bhavnagar, Gujarat
Proprietor
Mr. Javed Pariyani
Members since
7 Years
Address
Royal Complex Shop- G2, Vadva Talavdi, Bhavnagar, Gujarat, 364001, India
electric fan guard in Bhavnagar
Report incorrect details




































