
Bopp Packing Tapes
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
Packwell Industries
In Stock
Product Specifications
| Material | BOPP film |
| Width | 48mm |
| Length | 100m |
| Thickness | 45 micron |
| Adhesive | Acrylic |
| Core Diameter | 76mm |
| Tensile Strength | 20N/cm |
| Features | Strong adhesion, High temperature resistant, Easy application, Versatile packaging, Cost effective |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID) |
| Supply Ability | 25000 |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | If order is confirmed we will reimburse the sample cost |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier
Establishment
2001
GST NO
32AAKFP9991K1ZH
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 32AAKFP9991K1ZH
Thrissur, Kerala
Accepts only Domestic inquiries
Managing partner
Mr. Joy Pottakal
Address
Nethaji Road, Kuttanellur P.o., Thrissur, Kerala, 680014, India
bopp packing tapes in Thrissur
Report incorrect details
































