
Bopp Packaging Tape - Bopp Material, Box Packaging, Plain Pattern | Waterproof And High-quality Adhesive Solution
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | BOPP |
| Type | Packaging Tape |
| Pattern | Plain |
| Adhesive | Acrylic |
| Width | 48mm |
| Length | 100m |
| Core diameter | 76mm |
| Features | Strong adhesion, Water resistant, Easy to use, Cost effective, Versatile packaging |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
FeatureWater Proof
MaterialBOPP
Packaging TypeBox
PatternPlain
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Dell Enterprise has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Packing & Sealing Tapes in bulk from Dell Enterprise at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Morbi, Gujarat
Proprietor
Mr Jitu Patel
Address
Village Jodhpur Nadi, New Mahendranagar Bus Stop, Near Patel Boarding School, Morbi, Gujarat, 363642, India
packaging tapes in Morbi
Report incorrect details









































