
Bopp Core Cutter Machine, Usage/application: Paper Core Cutting
Price: 35000.00 INR / Piece
(35000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Model | BOPP-100 |
| Material | Steel |
| Power | 1 HP |
| Dimensions | 1m x 0.5m x 1m |
| Weight | 50kg |
| Usage | Cutting BOPP paper cores to specified lengths for reuse or disposal. |
| Voltage | 220V |
| Features | Fast Cutting, Precise Cuts, Easy Operation, Durable Design, Efficient Process |
| Returnable | No |
| Stock Quantity | 5 |
| Currency | INR |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Mop | 1 |
| Packsize | 1 |
| Moq | 1 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Price Type | fixed |
| Price | 35000.00 INR (Approx.) |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, ADROIT ENGINEERS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Cutting Machine in bulk from ADROIT ENGINEERS at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
11
Establishment
2015
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24APBPP0538A1ZJ
Payment Mode
Letter of Credit (L/C)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24APBPP0538A1ZJ
Ahmedabad, Gujarat
CEO
Mr. Abhishek Pathak
Address
166, Shri Haridarshan Industrial Park, B/H Devashray Industrial Estate, Near Trikampur Underpass, Phase IV, GIDC, Vatva, Ahmedabad, Gujarat, 382445, India
core cutting machine in Ahmedabad
Report incorrect details


































