




Booster Vacuum System - Color: Blue
Price: 100000.00 INR / Piece
(100000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
MRP:
118000.00 INR / Unit
Weight :
85.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | Blue |
| Usage | Industrial |
| Material | Steel |
| Processing Type | Standard |
| Condition | New |
| Product Type | Vacuum Booster |
| Power Mode | Electric |
| Power Consumption | 20 Kilowatt (kW) |
| Warranty | 1 Year |
| Supply Ability | 10 Per Day |
| Delivery Time | 1 Days |
| Main Domestic Market | Chandigarh, Andaman and Nicobar Islands, Andhra Pradesh, Assam, Karnataka, Madhya Pradesh, Mizoram, Arunachal Pradesh, Bihar, Goa, Haryana, Jammu and Kashmir, Maharashtra, Nagaland, Odisha, Jharkhand, Kerala, Pondicherry, Telangana, Tripura, Uttar Pradesh, West Bengal, Uttarakhand, Himachal Pradesh, Manipur, Meghalaya, South India, Central India, East India, West India, Punjab, Rajasthan, Sikkim, Tamil Nadu, Daman and Diu, Dadra and Nagar Haveli, All India, Lakshadweep, Delhi, Gujarat, North India, Chhattisgarh |
| Moq | 1 |
| Weight | 85.00 Kilogram |
| Pkg Box Breadth | 55.00 cm |
| Unit Type | Unit/Units |
| Brand Name | LEELAM INDUSTRIES |
| Color | Blue |
| MRP | 118000.00 INR |
| Shipping Type | flat_rate |
| Product Unit | 1 Unit/Units |
| Mop | 1 |
| Currency | INR |
| Returnable | No |
| Price Type | fixed |
| Packsize | 1 |
| Min Quantity | 1 |
| Pkg Box Height | 72.00 cm |
| Stock Quantity | 10 |
| Shipping Rate | 1.00 |
| Price | 100000.00 INR (Approx.) |
| Max Quantity | 10 |
| Pkg Box Length | 88.00 cm |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
With an objective to provide high quality and competitively priced products through our skilled engineering practices, we, Leelam Industries, have carved a niche for ourselves in the market. We are a leading Manufacturer, Exporter and Supplier of Rotary Air Compressor, Watering Vacuum Pumps, Two Stage Watering Vacuum Pump, Oil Sealed, Rotary, High Vacuum Pump, Vacuum Cum Pressure Pumps, Mechanical Vacuum Boosters & Vacuum Systems, Twin Lobe roots Blower, etc.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
12
Establishment
1986
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24AGEPP1577D1ZK
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AGEPP1577D1ZK
Ahmedabad, Gujarat
Manager-Marketing
Mr Jitendra Patel
Members since
2 Years
Address
Plot No-348, Road no 7, Kathwada, G.I.D.C, Ahmedabad, Gujarat, 382430, India
vacuum booster system in Ahmedabad
Report incorrect details






































