









Booster Pump - Plastic Material, 12v Voltage, Black Color | Max. Inlet Pressure 30 Psi, Open Flow Rate 10 Gpm, Max. Output Pressure 80 Psi
Price: 500.00 INR / Unit
(500.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Water pump |
| Dominant Color | Black |
| Voltage | 12V |
| Max. Inlet Pressure | 30 psi |
| Open Flow Rate | 10 GPM |
| Max. Output Pressure | 80 psi |
| Material | Plastic |
| Usage | Residential reverse osmosis systems |
| Features | High pressure, Quiet operation, Reliable flow, Compact design, Easy install |
| Stock Quantity | 5 |
| Product Unit | 1 Unit/Units |
| Price Type | fixed |
| Price | 500.00 INR (Approx.) |
| Currency | INR |
| Brand Name | AVS INDIA |
| Returnable | No |
| Mop | 1 |
| Moq | 1 |
| Unit Type | Unit/Units |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Business Type
Importer, Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
5
Establishment
2014
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07AOOPP6201L1ZL
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AOOPP6201L1ZL
New Delhi, Delhi
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr. Vinay Shanker
Address
Shop No.13 B, Rana Ji Enclave, Metro Pillar no. 27, Nangli Sakrawati Najafgarh Road, New Delhi, Delhi, 110043, India
Report incorrect details




























