
Booster Pump
Price:
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
1
Brand Name :
Arya Traders
In Stock
Product Specifications
| Material | Plastic, Metal |
| Dimensions | 10x5x8 cm |
| Voltage | 220V |
| Flow rate | 10L/min |
| Power | 50W |
| Pressure | 30psi |
| Weight | 1kg |
| Features | High pressure, Low noise, Energy efficient, Easy install, Durable design, Compact size, Reliable operation |
| Payment Terms | Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 20 Per Month |
| Delivery Time | 24 Hours |
| Main Domestic Market | North India |
Company Details
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
10
Establishment
2016
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Gurugram, Haryana
Proprietor
Mr. Ranjeet Singh
Address
100/9, Jatauli, Mandi, Teh. Pataudi, Gurugram, Haryana, 122504, India
Report incorrect details

































