
Boom Net Back
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Features | Net Back, Durable, Comfortable, Ergonomic |
| Finish | Matte |
| Finish Type | Non-reflective |
| Installation Type | Surface Mounted |
| Length | Customizable |
| Material | Polymer Composite |
| Product Type | Other |
| Shape | Curved Rectangle |
| Size | Standard |
| Thickness | 5 mm |
| Thickness Tolerance | A 0.5 mm |
| Weight | Lightweight |
| Width | Customizable |
| Width Tolerance | A 0.5 mm |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company, Wholesaler, Retailer, Dealer, Fabricator
Employee Count
24
Establishment
2000
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07AGAPM7677D1ZA
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AGAPM7677D1ZA
Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Jitin Malhotra
Address
A-10 , Sector -1, DSIIDC Industrial Area, Bawana, Delhi, Delhi, 110039, India
chair backs in Delhi
Report incorrect details




































