
Boom Barrier - High-grade Raw Materials, Easy Installation, Superior Security Performance, Tamper-proof Design
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Barrier Length | 6m |
| Material | Aluminum |
| Power Source | 220V AC |
| Operating Speed | 3-5 sec |
| Duty Cycle | 50% |
| Weight | 70kg |
| Usage | Vehicle access control, parking lot entry/exit management |
| Features | High Security, Easy Install, Durable Design, Tamperproof, Reliable Operation |
Product Overview
Key Features
Features:
Easy to install
Excellent performance
Free from defects
Company Details
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Supplier, Trading Company
Employee Count
50
Establishment
2013
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07AALCA6526B1ZW
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS), Cheque/DD, Wallet & UPI
Related Products
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AALCA6526B1ZW
New Delhi, Delhi
Proprietor
Mr Danish Sattar
Members since
8 Years
Address
71, Pocket 1, Adjacent to Living Style Mall, Jasola, New Delhi, Delhi, 110025, India
Report incorrect details


























