
Bookshelf (Obs7)
Price: 563.00 INR / Square Foot
(563.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
Minimum Pack Size :
100
In Stock
Product Specifications
| Technology | Other, Flat Pack Manufacturing |
| Feature | Other, Anti-tip feature, Scratch-resistant surface, Adjustable Shelves |
| Assembly | Other, Knockdown, Assembly Required |
| Folded | No |
| Weight | 28 kg |
| Width | 60 cm |
| Design | Other, Open Shelves Design |
| Wood Type | Other, Particle Board |
| General Use | Other, Storage and Display |
| Color | Oak Finish |
| Room Type | Other, Living Room, Study, Bedroom |
| Height | 180 cm |
| Furniture Type | Other, Bookshelf |
| Material | Other, Engineered Wood |
| Appearance | Other, Modern Minimalist |
| Inflatable | No |
| Regional Style | Other, Indian |
| Dimensions | 60cm x 30cm x 180cm |
| Main Domestic Market | West Bengal |
| Returnable | No |
| Brand Name | GHOSH ENGINEERING & FURNITURE PVT LTD |
| Currency | INR |
| Color | Oak Finish |
| Price Type | fixed |
| Mop | 100 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Price | 563.00 INR (Approx.) |
| Moq | 100 |
| Product Unit | 100 Piece/Pieces |
| Stock Quantity | 500 |
| Minimum Ordered Packs | 100 |
| Minimum Order Quantity | 100 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Supplier
Employee Count
20
Establishment
1978
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
19AAHCG0079P1Z0
Related Products
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 19AAHCG0079P1Z0
Kolkata, West Bengal
Director
Mr Rajib Ghosh
Members since
4 Years
Address
Champahati Main Road, Post Champahati, Kolkata, West Bengal, 743330, India
bookshelf in Kolkata
Report incorrect details














