
Book Shelves
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
Monica
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Book Shelves |
| Material | Wood |
| Color | Dark Brown |
| Dimensions | 190x45x38 cm |
| Weight | 15-20 kg |
| Shelves | 4 |
| Load Capacity | 10 kg/shelf |
| Usage | Home libraries, offices, book storage |
| Finish | Indian style |
| Features | Space saving, Sturdy design, Easy assembly, Elegant look, Versatile use, Durable shelves |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, MONICA ART & HANDICRAFT has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Wrought Iron Furniture in bulk from MONICA ART & HANDICRAFT at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier, Trading Company
Employee Count
15
Establishment
2001
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
08AIAPB1686R1ZW
Related Products
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 08AIAPB1686R1ZW
Jaipur, Rajasthan
Proprietor
Mr. Nikhil Bapna
Address
A-74, Ram Marg, Shyam Nagar, Jaipur, Rajasthan, 302019, India
bookshelf in Jaipur
Report incorrect details




















