









Bela Itra
Price: 40.00 INR / Dozen
(40.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
100
In Stock
-100+
Product Specifications
| Material | Glass bottle |
| Volume | 30ml |
| Height | 8cm |
| Width | 3cm |
| Weight | 50g |
| Packaging | Cardboard box |
| Scent | Floral |
| Features | Pure fragrance, Long-lasting scent, Natural ingredients, Premium quality, Unique aroma |
| Returnable | No |
| Moq | 100 |
| Packsize | 1 |
| Product Unit | 100 Pack/Packs |
| Currency | INR |
| Stock Quantity | 500 |
| Mop | 100 |
| Price | 40.00 INR (Approx.) |
| Brand Name | SHREE HANUMANT |
| Unit Type | Pack/Packs |
| Price Type | fixed |
| Minimum Order Quantity | 100 |
| Minimum Ordered Packs | 100 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Hanumant Pujan Samagri Private Limited is the reputed manufacturer and supplier of best quality incense products such as Hanumant Dhoop Stick Tulsi, Hanumant Dhoop Sticks Kulkal, Hanumant Dhoop Sticks Samburani, Hanumant Dhoop Sticks Utham, Hanumant Nathur Wet Dhoop, etc. since 2018. We have always been enthusiastic about nature and everything natural. Thus we always make use of the best-quality herbs, natural oils, resins and essences for the production of our entire range. Being one of the leading dhoop sticks trading groups; we always put our best effort to make our customers happy. We believe in 100% customer satisfaction and have always been at the
Business Type
Exporter, Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
16
Establishment
2018
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
09AAECH4023K1ZL
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 09AAECH4023K1ZL
Rating
Lucknow, Uttar Pradesh
MD
Mr. Vijay Kumar Gupta
Address
Lgf 262, Lekhraj Nagina, Indira Nagar, Near Hdfc Bank, Lucknow, Uttar Pradesh, 226016, India
natural attar in Lucknow
Report incorrect details
































