


Bekaert Hmi
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
Bekaert
In Stock
Product Specifications
| Efficiency | >90% |
| Overheating Protection | YES |
| Humidity % | 10% to 90% RH non-condensing |
| Connector Type | Screw Terminal/USB |
| IP Rating | IP65 |
| Shape | Rectangular |
| Surface Finish | Matte |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Power Factor | High |
| Feature | Touch Screen, User-Friendly Interface |
| Operating Temperature | 0AdegC to 50AdegC |
| Insulation Material | ABS Plastic |
| Product Type | HMI (Human Machine Interface) |
| Application | Industrial Automation |
| Protection Level | IP65 |
| Frequency (MHz) | 50-60 Hz |
| Rated Voltage | 24V DC |
| Energy Consumption | Low |
| Output Type | Digital |
| Color | Black/Grey |
| Dimension (L*W*H) | 200 mm x 150 mm x 40 mm |
| Weight | 2.5 kg |
| Phase | Single Phase |
| Input Voltage | 24V DC |
| Size | Standard |
| Connection Type | Ethernet/Serial |
| Material | Plastic and Metal |
Product Overview
Key Features
Company Details
We Are The Supplier of Old And Used Automation Materials Of Most of Automation Companies Like ABB, ALLEN BRADLEY, SIEMENS, PEPPERL + FUSCH, YASKAWA, YOKOGAWA, B&R, LENZE, INDRAMAT, REXROTH And Many More Companies.
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
12
Establishment
2009
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
24AHSPL3513E1ZI
Payment Mode
Paypal
Related Products
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AHSPL3513E1ZI
Bhavnagar, Gujarat
Partner
Mr Yusuf Hajibhai Lohiya
Members since
13 Years
Address
"Lohiya Building", Ground Floor, Near Mangal Vihar Akhada, Vadva Talavdi, Bhavnagar, Gujarat, 364001, India
Electrical Goods, Equipment & Supplies in Bhavnagar
Report incorrect details






























