


Beijarb Hmi
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
Beijar Hmi
In Stock
Product Specifications
| Panel Type | Flat Panel |
| Way | Touchscreen |
| Components | Touchscreen, Display, Communication Ports |
| Current Rating | 500 mA |
| Operating Voltage | 24V DC |
| Protection Class | Class II |
| Thickness | 48 mm |
| Cooling System | Passive Cooling |
| Rated Operation Voltage | 24V DC |
| Control System | Programmable Logic Controller (PLC) Compatible |
| Rated Current | 0.5A |
| Cabinet Material | Aluminum Alloy |
| Protection Level | Other, IP65 (Front Panel) |
| Cover Material | Other, Aluminum Alloy |
| Connectivity Type | Ethernet, RS232, RS485 |
| Rated Insulation Voltage | 500V AC |
| Features | High resolution display, multi-language support, energy efficient |
| Base Material | Other, ABS Plastic |
| Product Type | Other, HMI (Human Machine Interface) |
| Material | Other, ABS Plastic, Aluminum Alloy |
| Surface Finish | Other, Matte Finish |
| Standard | IEC/CE Certified |
| Surface Color | Other, Black & Grey |
| Rated Voltage | 24V DC |
| Frequency (MHz) | 50/60 |
| Maximum Output Current | 500 mA |
| Dimension (L*W*H) | 180 x 119 x 48 mm |
| Application | Industrial Automation, Machine Monitoring |
| IP Rating | Other, IP65 |
| Display Type | Other, TFT LCD |
Product Overview
Key Features
Company Details
We Are The Supplier of Old And Used Automation Materials Of Most of Automation Companies Like ABB, ALLEN BRADLEY, SIEMENS, PEPPERL + FUSCH, YASKAWA, YOKOGAWA, B&R, LENZE, INDRAMAT, REXROTH And Many More Companies.
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
12
Establishment
2009
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
24AHSPL3513E1ZI
Payment Mode
Paypal
Related Products
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AHSPL3513E1ZI
Bhavnagar, Gujarat
Partner
Mr Yusuf Hajibhai Lohiya
Members since
13 Years
Address
"Lohiya Building", Ground Floor, Near Mangal Vihar Akhada, Vadva Talavdi, Bhavnagar, Gujarat, 364001, India
Control Panel Boards in Bhavnagar
Report incorrect details






















