
Bed
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
Angira Arts
In Stock
Product Specifications
| Material | Solid Wood |
| Dimensions | Twin Size |
| Weight | 50 lbs |
| Color | Brown |
| Finish | Satin |
| Headboard Height | 36" |
| Slat Spacing | 2.5" |
| Features | Sturdy Support, Elegant Design, Durable Wood, Easy Assembly, Comfortable Sleep |
Company Details
Angira Art Exports, Established in 1994 at Jodhpur in Rajasthan, is a leading Exporter,Manufacturer,Supplier of Handicrafts in India. Angira Art Exports is one of Trade India's verified and trusted sellers of listed products. With extensive experience in supplying and trading Bed, Angira Art Exports has made a reputed name for itself in the market with high-quality Bed, Cube selves , Dresser , etc.
Focusing on a customer-centric approach, Angira Art Exports has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Handicrafts in bulk from Angira Art Exports at Trade India quality-assured products.
Focusing on a customer-centric approach, Angira Art Exports has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Handicrafts in bulk from Angira Art Exports at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
125
Establishment
1994
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
08AALFA8687L1ZL
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 08AALFA8687L1ZL
Jodhpur, Rajasthan
Name
Mr. Murlidhar Suthar
Address
E-97, F-203, Mandore Industrial Area, Mandore, Jodhpur, Rajasthan, 342010, India
beddings in Jodhpur
Report incorrect details

































