
Beautiful Wall Lights
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Wall Light |
| Color | Gold |
| Material | Metal, Crystal |
| Dimensions | 600x400 mm |
| Weight | 5 kg |
| Wattage | 60W |
| Voltage | 220V |
| Number of Lights | Six |
| Usage | Indoor residential illumination, enhancing aesthetic appeal of hallways, living rooms, or bedrooms. |
| Features | Elegant design, Crystal accents, Bright lighting, Durable material, Easy installation |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Lohiya Lights has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Electrical / Lighting Products & Components in bulk from Lohiya Lights at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
20
Establishment
2004
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
New Delhi, Delhi
Proprietor
Mrs. Ritu
Address
No. 842, Main Mehrauli Gurgaon Road, Ghitorni, Opp Metro Pillar no. 119, New Delhi, Delhi, 110030, India
Report incorrect details









































