


Bearing Marking Machine - Color: White & Black
Price: 236000.00 INR / Piece
(200000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
236000.00 INR / Piece
Weight :
3484.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | White & Black |
| Usage | Industrial |
| Condition | New |
| Size | Standard |
| Product Type | Bearing Laser Marking Machine |
| Warranty | 1 year |
| FOB Port | SL-BRG20F |
| Payment Terms | Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 10 Per Week |
| Delivery Time | 1 Week |
| Sample Available | No |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Packaging Details | Laser Marking Machine Packaging Details (20W / 30W / 50W)Packing Type: Export-grade plywood box, ISPM-15 compliantInner Protection: Bubble wrap + EPE foam + moisture-proof plastic filmContents:Laser machine (20W/30W/50W)Control cabinetPower cable, foot switchGalvo head, lensSoftware (USB/CD), user manualLabeling: Model, power rating, serial number, "FRAGILE", "HANDLE WITH CARE"Weight & Size (approx.):20W: 3486KGShipping: Safe for air, sea, or road transport; includes pallet base |
| Main Export Market(s) | North America, South America, Eastern Europe, Middle East, Western Europe |
| Main Domestic Market | North India, East India, Gujarat, Karnataka, Kerala, Bihar, Jharkhand, Odisha, Punjab, West Bengal, South India, Chandigarh, Goa, All India, Central India, West India, Delhi, Chhattisgarh, Haryana, Tamil Nadu, Telangana, Tripura, Uttar Pradesh, Uttarakhand |
| Returnable | No |
| Weight | 3484.00 Kilogram |
| Mop | 1 |
| Price | 200000.00 INR (Approx.) |
| Pkg Box Length | 800.00 cm |
| MRP | 236000.00 INR |
| GSTIN | 18% |
| Pkg Box Height | 1450.00 cm |
| Pkg Box Breadth | 740.00 cm |
| Brand Name | Starlase System Pvt. Ltd. |
| Shipping Type | actual |
| Color | White & Black |
| Stock Quantity | 10 |
| Currency | INR |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Packsize | 1 |
| Price Type | fixed |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, STARLASE SYSTEMS PVT. LTD. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Marking Systems in bulk from STARLASE SYSTEMS PVT. LTD. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Importer, Manufacturer, Supplier
Employee Count
20
Establishment
1990
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24AAVCS9429D1ZW
Payment Mode
Cash Against Delivery (CAD)
Related Products
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AAVCS9429D1ZW
Ahmedabad, Gujarat
Director
Mr. Javal
Members since
11 Years
Address
69, Rashmi Growth Hub, OPP. Shreya Residency, Near 200FT S.P. Ring Road Circle, Ahmedabad, Gujarat, 382350, India
Marking Systems in Ahmedabad
Report incorrect details





















