
Bearing
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Bearing Type | Ball bearing |
| Material | Steel |
| Outer Diameter | 50 mm |
| Inner Diameter | 25 mm |
| Width | 15 mm |
| Tolerance | ISO 286 |
| Usage | Automotive wheel hubs, industrial machinery |
| Features | High efficiency, Durable, Corrosion resistant, Precise, High strength |
Company Details
Products We Offer We are counted amongst the leading organization in the industry. Our entire range is procured from trusted and reliable manufacturers of the market. These products find extensive application in commercial as well as residential sectors. Our product range consists of following: Recordable Opticals Mastering UV Lamps Replication
Business Type
Distributor, Supplier, Trading Company
Establishment
2006
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27AILPA8702G1ZE
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AILPA8702G1ZE
Mumbai, Maharashtra
Chief Executive Officer
Mrs. Pallavi Asnodkar
Address
404/A, Rajmudra, Parag Nagar, Dahisar (East), Mumbai, Maharashtra, 400068, India
auto ball bearings in Mumbai
Report incorrect details




























