
Bearing By Sri Muktha Precitech
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Metal alloy |
| Color | Silver |
| Dimensions | 5x3x2 cm |
| Weight | 100g |
| Load Capacity | 2 kg |
| Mounting Type | Wall mount |
| Usage | Coat and accessory hanging; home and office use |
| Features | Durable, Decorative, Functional, Versatile, Stylish, Easy Install |
Product Overview
Key Features
Features:
Precisely engineered
Less maintenance
High efficiency
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, SRI MUKTHA PRECITECH has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Bearings from SRI MUKTHA PRECITECH at Trade India quality-assured services.
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Supplier
Establishment
2016
GST NO
36arwpb3367j1zb
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 36arwpb3367j1zb
Hyderabad, Telangana
Proprietor
Mr. Sandeep Biswal
Address
PLOT NO. 16, 1ST FLOOR, PRASANTHI NAGAR, KUKATPALLY, Hyderabad, Telangana, 500072, India
auto ball bearings in Hyderabad
Report incorrect details








































