
Bearings - High Grade Material | Excellent Quality, Trusted By Clients Nationwide
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Ball Bearing |
| Material | Steel |
| Outer Diameter | 50 mm |
| Inner Diameter | 30 mm |
| Width | 10 mm |
| Tolerance | P6 |
| Usage | Industrial machinery, automotive applications, and other rotating equipment |
| Number of Balls | 20 |
| Features | High quality, Smooth operation, Durable, Cost effective, Reliable performance |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Jinan Jiuding Zhongtai International Trade Co.;Ltd has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Auto Bearing in bulk from Jinan Jiuding Zhongtai International Trade Co.;Ltd at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Distributor, Supplier, Trading Company
Establishment
2003
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Jinan, Shandong
sales engineer
Mr. Wang Mandy
Address
NO. 9 Jinxin Industrial Zone, Tianqiao District, Jinan, Shandong, 250032, China
auto ball bearings in Jinan
Report incorrect details









































