
Automatic Urinal Flusher - High Grade Raw Material, Flexible Design, High Tensile Strength, Wear And Tear Resistance
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | ABS Plastic |
| Dimensions | 15x10x8 cm |
| Power | 220V AC |
| Sensor | Infrared |
| Flush volume | 1L |
| Warranty | 1 year |
| Weight | 1kg |
| Features | Automatic flush, Water saving, Hygiene improved, Easy install, Low maintenance, Durable design, Sensor activated |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, GLOBAL MARKETING COMPANY has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Sanitaryware in bulk from GLOBAL MARKETING COMPANY at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
15
Establishment
1999
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
09AFJPG1981J1Z5
Certification
ISO 9001:2008
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 09AFJPG1981J1Z5
Bareilly, Uttar Pradesh
Managing Director
Mr. Arvind Gupta
Address
'Mansarover', Behind Design Complex, Pilibhit Road, Bareilly, Uttar Pradesh, 243003, India
automatic urinal flusher in Bareilly
Report incorrect details









































