
Blue Automatic Type Solar Water Pumping System
Price: 89250.00 INR
(85000.00 INR + 5% GST)
Get Latest Price
MRP:
99450.00 INR / Piece
Weight :
25.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | Blue |
| Max Voltage | 220 Volt (V) |
| Size | Custom |
| Weight | 25 Kilograms (kg) |
| Payment Terms | Paypal, Others |
| Delivery Time | 5 Days |
| Sample Available | Yes |
| Main Domestic Market | All India |
| Color | Blue |
| Pkg Box Height | 200.00 cm |
| Price | 85000.00 INR (Approx.) |
| GSTIN | 5% |
| Moq | 1 |
| Price Type | fixed |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Shipping Type | order_percent |
| Brand Name | Mas Solar System |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Currency | INR |
| Shipping Rate | 4.00 |
| Mop | 1 |
| Pkg Box Breadth | 50.00 cm |
| Stock Quantity | 5 |
| Packsize | 1 |
| Min Quantity | 1 |
| MRP | 99450.00 INR |
| Pkg Box Length | 150.00 cm |
| Max Quantity | 10 |
| Weight | 25.00 Kilogram |
| Returnable | No |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Product Overview
Key Features
Automatic Grade : Automatic
Type : Solar Water Pumps
Usage : Agriculture, Deep Well Pumping
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Mas Solar System has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Solar Products & Equipment in bulk from Mas Solar System at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Distributor, Supplier
Employee Count
20
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Coimbatore, Tamil Nadu
Admin
Ms Surya
Address
147, Sidco Industrial Estate, Malumichampatti, Near MR Malligai Store, Coimbatore, Tamil Nadu, 641021, India
solar water pumping system in Coimbatore
Report incorrect details







































