
Automatic Type Small Water Filling Machine - Stainless Steel, User Friendly, Silver Color | Eco Friendly, High Efficiency, Low Noise, Simple Control, Automatic Operation
Price: 756000.00 INR / Set
(675000.00 INR + 12% GST)
Get Latest Price
MRP:
799500.00 INR / Set
Weight :
5500.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | Silver |
| Product Type | water filling machine |
| Material | fully stainless steel |
| Application | Beverage |
| Computerized | No |
| Automatic Grade | Automatic |
| Control System | Frequency Speed Control |
| Drive Type | Electric |
| Feature | Simple Control, ECO Friendly, High Performance, Low Noise, High Efficiency |
| Warranty | 1 year |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Delivery Time | 20 Days |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | All India |
| Currency | INR |
| Shipping Rate | 4.00 |
| Mop | 1 |
| MRP | 799500.00 INR |
| Packsize | 1 |
| Returnable | No |
| Product Unit | 1 Set/Sets |
| Weight | 5500.00 Kilogram |
| Unit Type | Set/Sets |
| Moq | 1 |
| Pkg Box Breadth | 580.00 cm |
| Brand Name | HS FILLING AND PACKAGING |
| Max Quantity | 10 |
| Pkg Box Length | 500.00 cm |
| Price | 675000.00 INR (Approx.) |
| Price Type | fixed |
| Color | Silver |
| Shipping Type | order_percent |
| Pkg Box Height | 700.00 cm |
| Min Quantity | 1 |
| Stock Quantity | 10 |
| GSTIN | 12% |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
Product Overview
Key Features
Comes in various grades.
Smooth functioning.
User friendly.
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, HS FILLING & PACKAGING has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Liquid Filling Machines from HS FILLING & PACKAGING at Trade India quality-assured services.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Service Provider, Supplier
Employee Count
25
Establishment
2014
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
06AAIFH0033J1ZP
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06AAIFH0033J1ZP
Sonipat, Haryana
OWNER
Mr Jaskirat
Address
SGC-20, Murthal Industrial Area, Sonipat, Haryana, 131002, India
pet bottle filling machine in Sonipat
Report incorrect details




































