
Automatic Tube & Pipe Bending Machine - Application: Automotive
Price: 32000.00 INR / Piece
(32000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Cutting Speed | Adjustable |
| Tool Type | Rotary Draw Bender |
| Noise Level | AC/A%0A$?78 dB |
| Color | Other, Blue & Yellow |
| Power Source | Electric |
| Spindle Speed | Adjustable, Up to 120 rpm |
| Application | Automotive, HVAC, Furniture, Construction |
| Product Type | Automatic Tube & Pipe Bending Machine |
| Material | Mild Steel |
| Computerized | Yes |
| Automatic Grade | Automatic |
| Control System | PLC Control |
| Drive Type | Hydraulic |
| Voltage | 380V |
| Weight (kg) | 1200 kg |
| Dimension (L*W*H) | 3100 x 900 x 1300 mm |
| Capacity | Up to 80 mm OD Pipe |
| Supply Ability | 10 Per Month |
| Delivery Time | 7 Days |
| Mop | 1 |
| Brand Name | GAMUT MACHINE TOOLS |
| Currency | INR |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Price Type | fixed |
| Price | 32000.00 INR (Approx.) |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Returnable | No |
| Stock Quantity | 5 |
| Color | Other, Blue & Yellow |
| Moq | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
7
Establishment
1993
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27APPPS1375E1ZJ
Payment Mode
Cheque
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27APPPS1375E1ZJ
Dombivli, Maharashtra
Proprietor
Mr Anand Shukla
Members since
16 Years
Address
29, Sameer Sagar CHS, Lane No. 4, Pendse nagar, Dombivli (East), Dombivli, Maharashtra, 421201, India
pipe bending machines in Dombivli
Report incorrect details









































