
Automatic Toaster (Model No-ts-302)
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Model Number | TS-302 |
| Color | Black |
| Slots | 2 |
| Power | 750-1000W |
| Material | Plastic, Metal |
| Dimensions | 15x10x18cm |
| Weight | 1.5kg |
| Usage | Toasting bread, bagels, and other similar foods |
| Safety Standards | CE, RoHS |
| Features | Auto toasting, Even browning, Easy operation, Compact design, Durable build |
Product Overview
Key Features
With our several years of practical experience in the industry, we supply, and trade Automatic Toaster (Model No-TS-302). As its name suggests, these electric toasters are used for the purpose of making toasts. These are designed using top grade raw materials to make sure its better performance.
Company Details
Morning Glory Home Appliances Pvt.Ltd., Registered in 2012 at Delhi in Delhi, is a leading Supplier,Trading Company of Others in India. Morning Glory Home Appliances Pvt.Ltd. is one of Trade India's verified and trusted sellers of listed products. With extensive experience in supplying and trading Automatic Toaster (Model No-TS-302), Morning Glory Home Appliances Pvt.Ltd. has made a reputed name for itself in the market with high-quality Automatic Toaster (Model No-TS-102), Automatic Toaster (Model No-TS-104), Automatic Toaster (Model No-TS-202), etc.
Focusing on a customer-centric approach, Morning Glory Home Appliances Pvt.Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Others in bulk from Morning Glory Home Appliances Pvt.Ltd. at Trade India quality-assured products.
Focusing on a customer-centric approach, Morning Glory Home Appliances Pvt.Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Others in bulk from Morning Glory Home Appliances Pvt.Ltd. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Rating
Delhi, Delhi
director
Mr. Sarvesh Lohia
Address
No. 616, Aggarwal Cyber Plaza -1, Netaji Subash Place, Pitampura, Delhi, Delhi, 110034, India
Report incorrect details
























