
Automatic Three Head Welding Machine Weight: 540 Kilograms (Kg)
Price: 368986.00 INR / Number
(312700.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
406510.00 INR / Piece
Weight :
540.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Type | Automatic Three Head Welding Machine |
| Condition | New |
| Weight | 540 Kilograms (kg) |
| Usage | Industrial welding works |
| Payment Terms | Others, Cash in Advance (CID), Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 100 Per Day |
| Delivery Time | 10-15 Days |
| Packaging Details | As per the industry standard. |
| Main Domestic Market | All India |
| Currency | INR |
| Stock Quantity | 100 |
| Returnable | No |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Price Type | fixed |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Moq | 1 |
| Pkg Box Length | 90.00 in |
| Shipping Type | order_percent |
| Max Quantity | 100 |
| MRP | 406510.00 INR |
| Packsize | 1 |
| Pkg Box Height | 72.00 in |
| Weight | 540.00 Kilogram |
| Min Quantity | 1 |
| Brand Name | BRSPL |
| GSTIN | 18% |
| Mop | 1 |
| Price | 312700.00 INR (Approx.) |
| Pkg Box Breadth | 24.00 in |
| Shipping Rate | 5.00 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Product Overview
Key Features
Used for welding corners.
Features:-
User friendly operation
Easy to operate
Trouble free performance
Requires minimal maintenance
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
50
Establishment
2016
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
06AAGCB6975Q1ZU
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06AAGCB6975Q1ZU
Gurugram, Haryana
Director
Mr Ishwar Singh
Members since
8 Years
Address
Plot No. 95, Sector-7, IMT Manesar, Gurugram, Haryana, 122501, India
Report incorrect details









































