
Automatic Thermal Lamination Machine, Finish: Painted
Price: 150000.00 INR
(150000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Power | 220V |
| Weight | 100kg |
| Dimensions | 1500x800x1200mm |
| Speed | 10m/min |
| Material | Steel |
| Usage | Laminating various documents and materials such as photographs, certificates, and marketing materials. |
| Warranty | 1 Year |
| Features | Automatic feed, Thermal lamination, High speed, Easy operation, Durable design |
| Price Type | fixed |
| Returnable | No |
| Brand Name | VB Technologies |
| Stock Quantity | 5 |
| Moq | 1 |
| Mop | 1 |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Price | 150000.00 INR (Approx.) |
| Currency | INR |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, VB Technologies has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Lamination Machinery from VB Technologies at Trade India quality-assured services.
Business Type
Manufacturer, Service Provider
GST NO
36AFZPV3686D1ZK
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 36AFZPV3686D1ZK
Hyderabad, Telangana
Proprietor
Mr Anil Velaga
Address
Dr.No.8-3-214/54/1/A/314, 2ND FLOOR, TALWAKAR NAGAR, YELLAREDDYGUDA, AMEERPET, Hyderabad, Telangana, 500016, India
thermal lamination machine in Hyderabad
Report incorrect details





























