
Automatic Solar Dc Refrigerator
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Power Source | Solar DC |
| Capacity | 50-100 Liters |
| Refrigerant | R600a |
| Temperature Range | 2-8°C |
| Dimensions | 60x50x80 cm |
| Weight | 30-40 kg |
| Usage | Off-grid cooling of food and beverages in industrial settings |
| Features | Solar Powered, DC Operation, Energy Efficient, Automatic Defrost, Reliable Cooling |
Product Overview
Key Features
Condition : New
Automatic Grade : Automatic
Color : White
Application : Industrial
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, JAGANNATH MARKETING has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Refrigerator & Freezer from JAGANNATH MARKETING at Trade India quality-assured services.
Business Type
Exporter, Importer, Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company, Wholesaler
Establishment
2010
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
19BQLPK3284N1Z2
Payment Mode
Cash in Advance (CID)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 19BQLPK3284N1Z2
South 24 Parganas, West Bengal
Proprietor
Mrs Kanti Kumari
Address
23C, Niranjan Pally, Taliganj, South 24 Parganas, West Bengal, 700070, India
solar dc freezer in South 24 Parganas
Report incorrect details
































