
Automatic Soap Dispenser (Asd 010)
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | ABS Plastic |
| Capacity | 500ml |
| Dimensions | 19x12x9cm |
| Power | Battery operated |
| Sensor Range | 5-10cm |
| Weight | 0.5kg |
| Color | White |
| Features | Touchless operation, Hygienic dispensing, Easy refill, Durable design, Cost effective, Sensor activated, Water resistant |
| Payment Terms | Others, Telegraphic Transfer (T/T) |
| Delivery Time | 2 Week |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | Delhi |
Product Overview
Key Features
Product Features :-
Capacity - 500 ml
Material - ABS Plastic
Sensor Based
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, A.R. ENTERPRISES has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Bathroom & Toilet Accessories/Fittings in bulk from A.R. ENTERPRISES at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
7
Establishment
1997
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
New Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Inderjeet Singh
Address
NW-86, VISHNU GARDEN, New Delhi, Delhi, 110018, India
Report incorrect details








































