
Automatic Sewing Machines
Price:
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
1
Brand Name :
Bobby
In Stock
Product Specifications
| Power | 220V |
| Speed | 1500spm |
| Dimensions | 50x40x30cm |
| Weight | 50kg |
| Material | Metal, plastic |
| Usage | Garment manufacturing, upholstery, home use |
| Warranty | 1 year |
| Features | High speed, Durable build, Easy operation, Precise stitching, Efficient sewing |
| Payment Terms | Others, Cash in Advance (CID), Cheque |
| Delivery Time | 3 Days |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Packaging Details | Carton box packing. |
| Main Domestic Market | All India |
Company Details
Business Type
Importer, Service Provider, Supplier, Trading Company
Employee Count
15
Establishment
2001
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Delhi, Delhi
Proprietor
Mr Bobby
Address
E-84, Shastri Nagar, Opp. Metro Pillar No. - 175 Near Punjab National Bank, Delhi, Delhi, 110052, India
automatic sewing machines in Delhi
Report incorrect details






























