
Automatic Safety Slatted Cover
Price: 50000.00 INR / Piece
(50000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Equipment Type | Other, Pool Cover Automation |
| Power Rating | 180W |
| Color | Blue-Grey |
| Frequency | 50Hz / 60Hz |
| Control Type | Other, Wireless Remote or Manual Switch |
| Mount Type | Other, Surface or Recessed Installation |
| Operating Temperature | -10AdegC to 60AdegC |
| Voltage | 220V / 240V |
| Type | Other, Automatic Safety Slatted Cover |
| Application | Other, Residential and Commercial Swimming Pool |
| Material | Other, High-quality Polycarbonate Slats |
| Shape | Rectangular Modular |
| Size | Customizable (fits different pool dimensions) |
| Power Supply | Electric Motor-driven |
| Usage | Swimming Pool Safety and Protection |
| Supply Ability | 25 Per Day |
| Delivery Time | 7 Days |
| Stock Quantity | 5 |
| Price Type | fixed |
| Mop | 1 |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Price | 50000.00 INR (Approx.) |
| Currency | INR |
| Moq | 1 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Color | Blue-Grey |
| Brand Name | RIO WATER PRIVATE LIMITED |
| Returnable | No |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Service Provider, Supplier
Employee Count
16
Establishment
2016
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27AAJCR6904L1ZW
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AAJCR6904L1ZW
Nashik, Maharashtra
General Manager
Mr. Kishor Bhabad
Members since
6 Years
Address
Office No. 47, 5th Floor, Business Bay, Mumbai Naka, Nashik, Maharashtra, 400028, India
swimming pool cover in Nashik
Report incorrect details






































