
Automatic Rubber Sewing Machine
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Metal |
| Dimensions | 1500x1000x1800mm |
| Power | 380V |
| Weight | 500kg |
| Sewing Speed | 1500rpm |
| Needle Size | 110/18 |
| Thread Type | Polyester |
| Features | Automatic Sewing, High Speed, Durable, Efficient, Precise, Easy Operation, Low Maintenance |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, ZHUHAI YUNKONG RICKY CNC TECHNOLOGY CO.,LTD has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Sewing Machine in bulk from ZHUHAI YUNKONG RICKY CNC TECHNOLOGY CO.,LTD at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer
Employee Count
100
Establishment
2007
Working Days
Monday To Sunday
Payment Mode
Telegraphic Transfer (T/T)
Certification
ISO
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Zhuhai, Guangdong
Sales Manager
Mr Freeman
Address
B No. 2888, Zhufeng South Avenue, Qianwu Doumen, Zhuhai, Guangdong, 519000, China
automatic sewing machines in Zhuhai
Report incorrect details










































