
Silver Automatic Round Bottle Sticker Labeling Machine
Price: 362850.00 INR
(307500.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
375000.00 INR / Bottle
Weight :
250.00 Tonne
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | Silver |
| Product Type | Labeling Machine |
| Material | S.S 316 |
| Computerized | Yes |
| Automatic Grade | Automatic |
| Control System | PLC Control |
| Drive Type | Electric |
| Power Source | Electric |
| Feature | Touch Screen |
| Warranty | 1 YEAR |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID) |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Packaging Details | WOODEN PACKAGE |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
| Certifications | AN ISO CERTIFIED |
| Price Type | fixed |
| Stock Quantity | 55 |
| Pkg Box Length | 152.40 cm |
| Pkg Box Breadth | 250.00 cm |
| Product Unit | 25 Bottle/Bottles |
| Moq | 1 |
| Shipping Type | flat_rate |
| MRP | 375000.00 INR |
| Currency | INR |
| GSTIN | 18% |
| Weight | 250.00 Tonne |
| Packsize | 1 |
| Price | 307500.00 INR (Approx.) |
| Unit Type | Bottle/Bottles |
| Color | Silver |
| Returnable | No |
| Mop | 1 |
| Shipping Rate | 15375.00 |
| Brand Name | AGC |
| Pkg Box Height | 137.16 cm |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, AGC INDUSTRIES has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Label & Sticker Labeling Machine in bulk from AGC INDUSTRIES at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company, Wholesaler, Retailer, Dealer, Fabricator, Producer
Employee Count
30
Establishment
2012
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
24AJBPT4896M1ZH
Payment Mode
Cash in Advance (CID)
Certification
QMS-151186
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AJBPT4896M1ZH
Ahmedabad, Gujarat
Director
Mr Pawan Tiwari
Address
Shed No 21, Gajanan Industrial Park, Near Vatva Overbridge, Vatva, Ahmedabad, Gujarat, 382445, India
labeling machine in Ahmedabad
Report incorrect details

































