
Automatic Rotogravure Machine
Price: 150000.00 INR / Unit
(150000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Printing Color | Other, Multi Color |
| Type | Automatic Rotogravure Machine |
| Material | Mild Steel |
| Capacity | 200-300 m/min |
| Computerized | Yes |
| Automatic Grade | Automatic |
| Printing Speed | Up to 300 meters/minute |
| Printing Width | 1000-1500 mm |
| Plate Type | Rotogravure Cylinder |
| Ink Type | Solvent Based Ink |
| Diameter Of Roll | 900 mm (Max) |
| Power(W) | 35000 W |
| Voltage | 380/415 V |
| Size | 5000x2500x2200 mm |
| Width | 1500 mm |
| Weight (kg) | 6500 kg |
| Supply Ability | 10 Per Month |
| Delivery Time | 15 Days |
| Main Export Market(s) | Asia, Australia, Central America, North America, South America, Eastern Europe, Western Europe, Middle East, Africa |
| Main Domestic Market | All India |
| Price | 150000.00 INR (Approx.) |
| Brand Name | DEEPAK INDUSTRIES |
| Printing Color | Other, Multi Color |
| Currency | INR |
| Price Type | fixed |
| Stock Quantity | 5 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Moq | 1 |
| Returnable | No |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Mop | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier, Trading Company
Employee Count
10
Establishment
2000
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24BAMPS2424P1Z7
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS), Cheque/DD, Wallet & UPI
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24BAMPS2424P1Z7
Vadodara, Gujarat
Proprietor
Mr Dipak Suthar
Members since
5 Years
Address
B No. 98, Vasant Estate, Opposite Yamuna Mill, Dabhoi Road, Vadodara, Gujarat, 390004, India
rotogravure press in Vadodara
Report incorrect details


























