
Automatic Roller Swing Gate
Price: 162400.00 INR / Pair
(145000.00 INR + 12% GST)
Get Latest Price
MRP:
170000.00 INR / Pair
Weight :
40.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
-1+
Product Specifications
| Usage | Residential, Industrial, and Commercial Entrances, Parking Lots, Security Access Points |
| Input Power | 220V AC, 50Hz |
| Product Type | Automatic Roller Swing Gate |
| Color | Black and Silver (can be customized) |
| Frequency | 50 / 60 Hz |
| Alarm | Integrated Audio-Visual Alarm |
| Dimension (L*W*H) | Customizable / As per requirement |
| Temperature Range | -20AdegC to +60AdegC |
| Material | High-grade Mild Steel / Stainless Steel |
| Weight | Approx. 60-120 kg (varies with size and type) |
| Supply Ability | 100 Per Month |
| Delivery Time | 15 Days |
| Mop | 1 |
| Brand Name | SMART POWER AUTOMATION Pvt Ltd. |
| Returnable | No |
| Moq | 1 |
| Pkg Box Breadth | 7.00 cm |
| Price | 145000.00 INR (Approx.) |
| Packsize | 1 |
| Stock Quantity | 10 |
| Max Quantity | 10 |
| Pkg Box Length | 15.00 cm |
| Shipping Type | order_percent |
| Color | Black and Silver (can be customized) |
| Currency | INR |
| Min Quantity | 1 |
| Product Unit | 1 Pair/Pairs |
| GSTIN | 12% |
| Pkg Box Height | 15.00 cm |
| Weight | 40.00 Kilogram |
| MRP | 170000.00 INR |
| Price Type | fixed |
| Shipping Rate | 6.00 |
| Unit Type | Pair/Pairs |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
Company Details
SMART POWER AUTOMATION Pvt Ltd., Established in 1990 at Kolkata in West Bengal, is a leading Manufacturer,Supplier of Security & Protection in India. SMART POWER AUTOMATION Pvt Ltd. is one of Trade India's verified and trusted sellers of listed products. With extensive experience in supplying and trading Automatic Roller Swing Gate, SMART POWER AUTOMATION Pvt Ltd. has made a reputed name for itself in the market with high-quality Auto Sliding Gate Operator, Automatic Roller Swing Gate, Automatic Sliding Gate, etc.
Focusing on a customer-centric approach, SMART POWER AUTOMATION Pvt Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Security & Protection in bulk from SMART POWER AUTOMATION Pvt Ltd. at Trade India quality-assured products.
Focusing on a customer-centric approach, SMART POWER AUTOMATION Pvt Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Security & Protection in bulk from SMART POWER AUTOMATION Pvt Ltd. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
52
Establishment
1990
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
19AAZCS0285K1ZG
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 19AAZCS0285K1ZG
Kolkata, West Bengal
CEO
Mr Rajiv Poddar
Members since
14 Years
Address
201/1, Gopal Lal Thakur Road, Baranagar, North 24 Parganas, Kolkata, West Bengal, 700035, India
swing gate opener in Kolkata
Report incorrect details
































