
Automatic Ro Water Plant - Electric Metal Design, Inlet Flow Rate 4000-45000 L/h | User Friendly, Anti-corrosive, Less Maintenance, With Control Panel, Trouble Free Performance
Price: 112000.00 INR / Plant
(100000.00 INR + 12% GST)
Get Latest Price
MRP:
225000.00 INR / Plant
Weight :
50.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Water Plant |
| Voltage | 220-440 AC Volt (v) |
| Power Source | Electric |
| Material | Metal |
| Drive Type | Electric |
| Payment Terms | Paypal, Others |
| Delivery Time | 10-15 Days |
| Sample Available | Yes |
| Packaging Details | Packaging Type : As per the industry standard. |
| Main Domestic Market | All India |
| Unit Type | Plant/Plants |
| Pkg Box Height | 55.00 cm |
| Min Quantity | 1 |
| Currency | INR |
| Product Unit | 1 Plant/Plants |
| Shipping Rate | 4.00 |
| Mop | 1 |
| Shipping Type | order_percent |
| Price | 100000.00 INR (Approx.) |
| Pkg Box Length | 115.00 cm |
| GSTIN | 12% |
| Max Quantity | 10 |
| Moq | 1 |
| Pkg Box Breadth | 25.00 cm |
| Stock Quantity | 5 |
| Weight | 50.00 Kilogram |
| Packsize | 1 |
| Price Type | fixed |
| Returnable | No |
| MRP | 225000.00 INR |
| Brand Name | Sunblaze Water Technologies |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
Product Overview
Key Features
Water Source- Borewell Water
Automation Grade- Automatic
Control Panel- With Control Panel
Features:-
Trouble free performance
Anti-corrosive Body
Less maintenance
User friendly function
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Sunblaze Water Technologies has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Water Treatment Plants in bulk from Sunblaze Water Technologies at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
6
Establishment
2019
GST NO
24ADYFS0441E1Z1
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24ADYFS0441E1Z1
Ahmedabad, Gujarat
Name
Mr Avdesh Verma
Address
Shed No : 65, Gajanand ind. Estate-2, Bhagirath Villa, Opp. Zaveri Estate, Sigarwa, Kathwada Road, Kathwada, Ahmedabad, Gujarat, 382430, India
ro water plant in Ahmedabad
Report incorrect details

























