
Automatic Powder Coating Gun
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Aluminum,Steel |
| Dimensions | 12x2x1 inches |
| Weight | 2 lbs |
| Voltage | 120V |
| Power | 1000W |
| Air pressure | 40-60psi |
| Warranty | 1 year |
| Features | Precise coating, Uniform finish, Efficient application, Durable design, Easy operation, Versatile use, Cost effective |
| Payment Terms | Delivery Point (DP), Days after Acceptance (DA), Cheque |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Reven Technology has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Coating Machine in bulk from Reven Technology at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Hyderabad, Telangana
Proprietor
Mr. Devasheesh
Address
Shop no. 38, Soni Business Complex, Prashanthi nagar, kukatpally, Hyderabad, Telangana, 500067, India
powder coating guns in Hyderabad
Report incorrect details































