
Automatic Pool Cleaner - Robust Polymer Design | Versatile Sizes Suitable For All Pool Types, Premium Quality Performance
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Pool Cleaner |
| Dominant Color | Blue |
| Weight | 5-10 kg |
| Dimensions | 50x40x30 cm |
| Power Source | Electric |
| Cable Length | 15-25 m |
| Filter Type | Bag |
| Usage | Cleans residential pools, removing debris and maintaining water clarity. |
| Material | Plastic, ABS |
| Warranty | 1 year |
| Features | Automatic cleaning, Effortless operation, Improved hygiene, Time saving, Reduced effort |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Laxmi Pool India Private Limited has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Swimming Pool Equipment from Laxmi Pool India Private Limited at Trade India quality-assured services.
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Supplier
Employee Count
50
Establishment
2005
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
06AAFCL8244F1ZI
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS), Cheque/DD
Certification
ISO 9001:2015
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06AAFCL8244F1ZI
Gurugram, Haryana
Manager
Ms. Kirti
Members since
15 Years
Address
Khewat No. 83, Khajjur Wala t f, Baliyawas, Gurugram, Haryana, 122003, India
Report incorrect details









































