
Automatic Polymer Sorter Machine
Price:
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
1
In Stock
Product Specifications
| Application | Plastic recycling, polymer separation in industries |
| Channels | 2 - 8 |
| Air Pressure | 0.4 - 0.8 MPa |
| Type | Automatic Polymer Sorter Machine |
| Accuracy | 98% |
| Output | Multi-fraction |
| Usage | Sorting plastic polymers automatically |
| Air Compressor | Included |
| Weight | 1800 kg |
| Dimension (L*W*H) | 3100*1900*2000 mm |
| Power | 8 - 10 kW |
| Capacity | 500 - 1200 kg/hr |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID) |
| Supply Ability | 15 Per Month |
| Delivery Time | 2-10 Days |
| Main Domestic Market | All India |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier, Trading Company
Employee Count
50
Establishment
2024
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27AALCD2421J1ZO
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AALCD2421J1ZO
Satara, Maharashtra
Director
Mr. Vasant Barkade
Address
Plot No. K 11/6, Near Mutha Foundrey, New MIDC Satara Satara, Maharashtra, 415004, India
Report incorrect details




























