
Automatic Plastic Scrap Granulator Machine, Motor Power: 3hp
Price: 80000.00 INR
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Model | AGP-500 |
| Capacity | 50kg/hr |
| Motor Power | 5 HP |
| Dimensions | 1000x800x1500 mm |
| Material | Steel |
| Weight | 500 kg |
| Usage | Grinding plastic scrap into granules for reuse in plastic manufacturing |
| Safety | CE compliant |
| Features | Automatic operation, Plastic granulation, Efficient process, Reduced labor, Consistent output, Improved quality |
Product Overview
Key Features
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
9
Establishment
2008
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24AMZPR7344B1ZN
Payment Mode
Cheque
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AMZPR7344B1ZN
Ahmedabad, Gujarat
Proprietor
Mr. Nimesh
Members since
3 Years
Address
Number-42/35, Parmeshwer-II Estate, Near Neoplast, Opposite Yamuna Estate, Phase-I, Vatva G.I.D.C, Ahmedabad, Gujarat, 382445, India
plastic scrap granulator in Ahmedabad
Report incorrect details




























