
Automatic Pickle Filling Machine - High Precision Valve Body | Quick Size Changeover, Drip-free Nozzle, Gmp Compliant Design, Integrated Pickle Transfer Pump
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Filling Machine |
| Dominant Color | Silver |
| Filling Range | 100g-1kg |
| Material | Stainless steel |
| Power | 220V |
| Dimensions | Variable |
| Weight | 500kg |
| Usage | Fills pickles into bottles or pouches. |
| Compliance | GMP |
| Features | Automatic operation, Accurate filling, Easy changeover, High hygiene, Pickle preservation, GMP compliant |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
One of the leading manufacturers in commendable range of bottle filling capping and labeling machines began our operation in the year 2014 making of this range is done as per the set industry norms and guide lines utilizing the finest raw me-trials and modern machines This insure the product performance service lie speed capacity and strength The offered range is mode up of the finest Automatic liquid filling machine Auto pickle filling machine automatic viscous filling machine Storage tanks mixer blenders having a high demanding the market
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Supplier
Employee Count
25
Establishment
2014
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
36ACGFM1115N1Z6
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 36ACGFM1115N1Z6
Hyderabad, Telangana
Proprietor
Mr Vasi Reddy
Address
1-9-382/1/4, Kushaiguda, Electronic Complex Road, Vinitha Industries, Hyderabad, Telangana, 500062, India
automatic pickle filling machine in Hyderabad
Report incorrect details





































