
Automatic Pharmaceutical Packaging Machinery
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Stainless steel |
| Power | 1.5 kW |
| Capacity | 50 kg |
| Dimensions | 1500x800x1200 mm |
| Weight | 200 kg |
| Voltage | 220V |
| Usage | Pharmaceutical packaging |
| Compliance | GMP |
| Features | Automatic operation, High efficiency, Durable design, Easy use, Precise control, Reliable performance, Consistent output |
| Payment Terms | Delivery Point (DP), Days after Acceptance (DA), Cheque |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Sangam Exports has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Pharmaceutical Machinery in bulk from Sangam Exports at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Supplier, Trading Company
Employee Count
5
Establishment
1999
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Mumbai, Maharashtra
Proprietor
Mr. Ravindra Panday
Address
Shop no 3, ruby Terraces, Andheri-Kurla road, Andheri East, Mumbai, Maharashtra, 400069, India
pharmaceutical packaging machine in Mumbai
Report incorrect details





























