
Automatic Pet Bottle Shredder
Price: 175000.00 INR / Unit
(175000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Material | MS Powder Coated |
| Size | 1 Meter x 60 cm x 1.5 Meter |
| Processing Type | Shredding |
| Voltage | 230 V/AC |
| Frequency | 50 HZ |
| Application | Plastic & Aluminium Bottle Shredding |
| Automatic Grade | Automatic |
| Weight | 200 Kg |
| Capacity | 250 kg/h |
| Supply Ability | 10 Per Month |
| Delivery Time | 7 Days |
| Unit Type | Unit/Units |
| Brand Name | MULTI TECH ENGINEERS |
| Moq | 1 |
| Currency | INR |
| Product Unit | 1 Unit/Units |
| Stock Quantity | 5 |
| Returnable | No |
| Price | 175000.00 INR (Approx.) |
| Mop | 1 |
| Price Type | fixed |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier, Trading Company
Employee Count
10
Establishment
2002
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27ACBPK7210R1ZB
Payment Mode
Telegraphic Transfer (T/T)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27ACBPK7210R1ZB
Mumbai, Maharashtra
Proprietor
Mr Abhijit Kulkarni
Members since
12 Years
Address
NO.4/54, Jai Hanuman Society, Paranjpe "B" Scheme No-2, Hanuman Road, Vile Parle (E), Mumbai, Maharashtra, 400057, India
pet bottle shredder in Mumbai
Report incorrect details































