
Automatic Paper Plate Machine - Durable Steel Build | Effortless Operation, High Performance, Versatile Specifications
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Steel |
| Power | 1hp |
| Dimensions | 150x100x200cm |
| Weight | 100kg |
| Capacity | 500plates/hr |
| Voltage | 220V |
| Warranty | 1year |
| Features | High Speed, Durable, Automatic, Efficient, Reliable, Easy Use, Low Cost |
| Payment Terms | Cash Against Delivery (CAD) |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, KALYANI PAPER PRODUCTS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Paper, Paper Converting Machinery in bulk from KALYANI PAPER PRODUCTS at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Hyderabad, Telangana
Name
Mr. A V Reddy
Address
C-7, Opp. Sri Krishna Pharma, I.D.A Uppal, Hyderabad, Telangana, 500039, India
fully automatic paper plate machine in Hyderabad
Report incorrect details


































