
Automatic Paper Cup Making Machine - 0-250 Ml Capacity, 2000-3000 Cups/hour Production | Automatic Operation, 1 Year Warranty, 380v Voltage
Price: 750000.00 INR / Piece
(750000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Material | Stainless steel |
| Dimensions | NA |
| Power | 380V |
| Frequency | 50Hz |
| Production capacity | 2000-3000 cups/hour |
| Cup size | 0-250 ml |
| Warranty | 1 year |
| Features | High speed, Automatic operation, Durable, Easy to use, Efficient, Low maintenance, Cost-effective |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Returnable | No |
| Price Type | fixed |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Brand Name | Classic Paper Products |
| Moq | 1 |
| Stock Quantity | 5 |
| Currency | INR |
| Mop | 1 |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Price | 750000.00 INR (Approx.) |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Automatic Paper Cup Making Machine Information:
Cup Size:0-250 ml
Item Condition:New, Used
Production Capacity (cups per hour):2000-3000
Warranty:1 Year(s)
Voltage:380V
Material Processed:Paper Cup
Frequency:50Hz
Automation Grade:Automatic
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Classic Paper Products has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Paper, Paper Converting Machinery in bulk from Classic Paper Products at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Jaipur, Rajasthan
Proprietor
Mr. Kanish Sharma
Address
Plot No.E-1, Ram Nagar Ext, Sodala, Sanganer Road, Near Hanuman Mandir Jaipur, Rajasthan, 302019, India
paper cup forming machine in Jaipur
Report incorrect details





























