
Automatic Paper Cup Machine - High Efficiency, Durable Heavy Duty Use, Low Maintenance Solution
Price: 580000.00 INR / Piece
(580000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Material | Stainless Steel |
| Dimensions | 1500x1000x1800mm |
| Power | 3KW |
| Voltage | 380V |
| Frequency | 50Hz |
| Production Capacity | 100 cups/min |
| Weight | 1000kg |
| Features | High Speed, Durable, Low Noise, Easy Operation, Automatic, Efficient, Reliable |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD), Cash Against Delivery (CAD), Cash in Advance (CID), Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 10 Per Week |
| Delivery Time | 3 Days |
| Main Domestic Market | All India |
| Brand Name | KS Paper Bags |
| Product Unit | 1 Unit/Units |
| Currency | INR |
| Mop | 1 |
| Moq | 1 |
| Stock Quantity | 5 |
| Unit Type | Unit/Units |
| Price | 580000.00 INR (Approx.) |
| Returnable | No |
| Price Type | fixed |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
2) Durable
3) heavy Duty use
4) Low maintenance
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, KS Paper Bags has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Paper, Paper Converting Machinery in bulk from KS Paper Bags at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Distributor, Supplier, Wholesaler
Employee Count
10
Establishment
2014
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
33AGLPD1095K1ZE
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 33AGLPD1095K1ZE
Vellore, Tamil Nadu
Proprietor
Mr Nagesh
Address
25/3, CM John Nagar, Katpadi, Vellore, Tamil Nadu, 632007, India
Report incorrect details


































