
Automatic Papad Making Machine - High-quality Stainless Steel Build, Efficient Production & User-friendly Design
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Stainless Steel |
| Dimensions | 10ft x 4ft x 5ft |
| Power | 3 HP |
| Voltage | 220V |
| Capacity | 50kg/hr |
| Weight | 500kg |
| Warranty | 1 Year |
| Features | High Output, Easy Operation, Durable Design, Consistent Quality, Time Saving, Cost Effective, Low Maintenance |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, COVAI SS FOOD MACHINERY has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Food Processing Machinery in bulk from COVAI SS FOOD MACHINERY at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
33BCAPN1245B1ZD
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Coimbatore, Tamil Nadu
Address
19/2, Writter Thottam, Ganapathy. Coimbatore, Tamil Nadu, 641006, India
automatic papad making machine in Coimbatore
Report incorrect details




































