
Multi Color Automatic Oxygen Gas Generators
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Model | Variable |
| Capacity | 5-50 LPM |
| Purity | 90-95% |
| Pressure | 10-15 bar |
| Power | 1-5 kW |
| Dimensions | 500x700x800 mm |
| Usage | Medical,industrial applications |
| Weight | 100-500 kg |
| Certification | ISO 13485 |
| Features | Automatic operation, On-site generation, High purity, Reliable supply, Reduced costs |
| Main Export Market(s) | Western Europe, Asia |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
150
Establishment
1994
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24AAACA4203G1ZF
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AAACA4203G1ZF
Ahmedabad, Gujarat
Chairman & Managing Director
Mr Aniruddh Agrawal
Members since
3 Years
Address
410, 4th Floor, Sarthik Square, Near Pizza Hut, Bodakdev, Ahmedabad, Gujarat, 380054, India
oxygen gas generator in Ahmedabad
Report incorrect details







































