
Automatic Oil Mill Machinery Tablets
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Power | 10-20 kW |
| Capacity | 50-100 kg/hr |
| Material | Steel, Stainless Steel |
| Dimensions | 1500x1000x2000 mm |
| Weight | 500-1000 kg |
| Voltage | 380V |
| Usage | Oil extraction from seeds and nuts. Suitable for small-scale and commercial applications. |
| Features | Automatic operation, High efficiency, Durable design, Easy maintenance, Versatile use, Smooth operation |
| Payment Terms | Days after Acceptance (DA), Delivery Point (DP), Cheque |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Raja Expeller Industries has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Oil Mill Machinery in bulk from Raja Expeller Industries at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Employee Count
10
Establishment
2009
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
03AALFR6306D1ZJ
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 03AALFR6306D1ZJ
Ludhiana, Punjab
Proprietor
Mr. Kunal Chopra
Address
Plot No. 710/1, Nirankari St. No. 4, Miller Ganj, Opp. Industrial Estate, Ludhiana, Punjab, 141003, India
palm oil milling machine in Ludhiana
Report incorrect details



























