
Automatic Nozzle Vacuum Sealer
Price:
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
1
Brand Name :
Tantraco Enterprise Pte. Ltd.
In Stock
Product Specifications
| pump_efficiency | -80 Kpa |
| vacuuming_speed | 7l2/min |
| seal_width | 5 mm |
| seal_length | 300 mm |
| voltage | 100~240 V |
| power_consumption | 200W |
| dimensions | W394x D266 |
| Features | Airtight sealing, Moisture prevention, Rust prevention, Dust prevention, Reduce waste |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD), Letter of Credit (L/C), Letter of Credit at Sight (Sight L/C), Telegraphic Transfer (T/T), Western Union, Paypal, Others, Delivery Point (DP), Cash Against Delivery (CAD), Days after Acceptance (DA), Cash in Advance (CID), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Delivery Time | 5 Week |
| Main Export Market(s) | Australia, North America, Eastern Europe, Western Europe, Africa, Central America, Middle East, South America, Asia |
| Main Domestic Market | All India |
Company Details
Welcome To Our Company! With pride and pleasure we, Tantraco Enterprise Pte. Ltd., would like to introduce ourselves as a dynamic business organization, whose journey to success began way back in the year 1978. The success that we have garnered as a Manufacturer, Exporter and Service Provider in Singapore and foreign countries is due to our consistently in providing world-class goods and services. The broad array of technologies that we deal in consists of Packaging Equipment, Vacuum Packaging Machine, Automatic Liquid Packing Machine, Labelling & Coding Machines, Food Processing Equipment,
Business Type
Exporter, Manufacturer, Service Provider, Supplier
Employee Count
9
Establishment
1978
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Singapore, Singapore
Managing Director
Mr. Geck C Tan
Address
32 Ang Mo Kio Ind. Park 2, #04-17, Sing Ind. Complex, Singapore, Singapore, 569510, Singapore
vacuum sealer in Singapore
Report incorrect details

































